19
So, Cze
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wieś Dargels 2010/10/16 12:01 #1

Gdzie znajdowała się zniszczona wieś Dargels ? Czy zostały ślady?

Re: Wieś Dargels 2010/10/16 13:38 #2

Dargels czyli Dargile(polska nazwa).Wieś składała się z trzech lub czterech gospodarstw.Nie jestem pewny czy gospodarstwa będące w pobliżu należały również do Dargil czy do Mingajn.Znajdowała się przy drodze z Mingajn do Ornety.Ślady istnieją, ale są to tylko sterty gruzu.Obecnie w tym miejscu rośnie las.
Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie

Re: Wieś Dargels 2010/10/16 14:32 #3

albert napisał: Dargels czyli Dargile(polska nazwa).Wieś składała się z trzech lub czterech gospodarstw.Nie jestem pewny czy gospodarstwa będące w pobliżu należały również do Dargil czy do Mingajn.Znajdowała się przy drodze z Mingajn do Ornety.Ślady istnieją, ale są to tylko sterty gruzu.Obecnie w tym miejscu rośnie las.

Dla uściślenia dodam że na niemieckich mapach przy nazwie Dargels istnieje opis:,,gut" czyli folwark lub duże gospodarstwo.Wszystkie widoczne na tej mapie zabudowania należały do jednego gospodarstwa. A to oznacza że taka wieś nie istniała...
Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie

Re: Wieś Dargels 2010/10/16 20:59 #4

albert napisał: Dla uściślenia dodam że na niemieckich mapach przy nazwie Dargels istnieje opis:,,gut" czyli folwark lub duże gospodarstwo.Wszystkie widoczne na tej mapie zabudowania należały do jednego gospodarstwa. A to oznacza że taka wieś nie istniała...

Albert ma racje ;) to musiał być majątek Dargels. Dodam że obiekty te są pod nadzorem konserwatorskim jako dawny majątek dworski

Wieś Dargels 2020/02/15 16:25 #5

• Anonim
  • Anonim Avatar
W okolicy jest więcej miejscowości które zaginęły na amen. Np Schillingsgut Szelążek.
  • Strona:
  • 1