24
Cz, Cze
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jawne głosowania 2012/03/13 13:58 #1

Mieszkańcy Ornety zdążyli się już przyzwyczaić do jawności sesji Rady Miasta. Można w miarę szybko sprawdzić kto i jak głosował. Problem jest jedynie z aktualizacją materiału na stronie urzędu. Ostatnia sesja odbyła się 29 lutego, dzisiaj mamy 13 marca i nadal brak jest ostatniego nagrania. To samo z protokołem obrad.

www.orneta.pl/sesje_rady_miejskiej/


Na pocieszenie dodam że np mieszkańcy Olsztyna wcale nie są w lepszej sytuacji. Tam sprawa kto i jak głosował to absolutna tajemnica. Radni głosują przyciskami.

Rzeczywistość jest taka, że imienne szczegóły głosowania olsztyńskiej RM mogą ujrzeć światło dzienne, przy głosowaniu nad konkretną uchwałą, dopiero na wniosek przynajmniej 9 radnych - pisze Bogdan Bachmura

debata.olsztyn.pl/index.php?option=com_c...n-bachmura&Itemid=97

Teoretycznie:

Działalność organów samorządu terytorialnego jest jawna. Ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z obowiązujących ustaw. Jawność działania obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje rad i posiedzenia komisji, a także dostępu do dokumentów, wynikających z wykonywania zadań publicznych, w tym protokołów z posiedzeń rad i komisji. Zasady dostępu do dokumentów i korzystania z nich określa statut danej rady.
Prawda? Nie ma takiej.
Załączniki:

Odp: Jawne głosowania 2012/05/19 09:16 #2

  • Anonim
  • Anonim Avatar
  • Strona:
  • 1